niedziela, 12 maja 2013

Szkolenia "Masz Głos, Masz Wybór" - Dostępni Samorządowcy (10-12.05.2013 r.)

Przewodniczący MGD w Sztumie Krystian Zdziennicki wziął udział w szkoleniu w ramach projektu "Masz głos, Masz Wybór" zorganizowanym przez Fundację Batorego w Falentach pod Warszawą. Z racji tego, że MGD będzie realizować kilka zadań w tym zadanie "Dostępni Samorządowcy" to zostaliśmy zaproszeni na szkolenie. Prowadzący: Iwona Ciećwierz oraz Paweł Krzywicki wspólnie z nami uczestnikami przeanalizowali stan dostępu samorządowców dla mieszkańców oraz wskazali istotne wskazówki, które pomogą nam zrealizować zadanie oraz poprawić sytuację w regionie.

poniedziałek, 6 maja 2013

Przystąpiliśmy do ogólnoposlkiej akcji "Masz Głos, Masz Wybór"

Młodzieżowa Grupa Działania w Sztumie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Masz Głos, Masz Wybór". W ramach niej będziemy realizować zadania, które mają na celu polepszenie  współpracy między społeczeństwem, a samorządem gminnym. Chcemy poprzez tą akcję, aby w gminie Sztum mieszkańcy mieli większy wpływ na działania samorządu. O szczegółach będziemy informować. Koordynatorem akcji z ramienia MGD jest Krystian Zdziennicki

sobota, 4 maja 2013

Dzień Europy


Już po raz drugi w Sztumie świętowaliśmy Dzień Europy. Festyn rodzinny odbył się na kompleksie rekreacyjnym na Zajezierzu notabene wybudowanym przy współfinansowaniu ze środków europejskich. Wszyscy, którzy przybyli na imprezę mieli możliwość zaczerpnięcia informacji nt. UE oraz sprawdzić swoją wiedzę na jej temat. Wiele atrakcji czekało także na dzieci, które mogły zrobić sobie zdjęcie z europejską maskotką Syriuszem, pokolorować kolorowankę oraz zagrać na kole fortuny. Te wszystkie atrakcje przygotowaliśmy wspólnie jako gospodarze (Sztumskie Centrum Informacji Europejskiej) z Europe Direct Dzierzgoń. Impreza ta uzyskała również wsparcie w postaci nagród i materiałów informacyjnych od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.


 












piątek, 12 kwietnia 2013

Spotkanie wolontariuszy z terenu powiatu sztumskiego - wykład pt. "Idea wolontariatu"

Na zaproszenie Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Przewlekle Chorych „Dar Serca” p. Krystyny Szafrańskiej oraz Przewodniczącego Młodzieżowej Grupy Działania w Sztumie Krystiana Zdziennickiego przyjechała do Sztumu Pani Anna Janowicz Prezes Fundacji „Lubię Pomagać” z Gdańska, która wygłosiła wykład pt. „Idea wolontariatu”. Ponadto po bardzo interesującej, jak i pouczającej prelekcji dwie wolontariuszki działające od wielu lat przy fundacji podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi pomocą drugiej osobie. Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Podziel się 1 %”. I miejsce w konkursie zajął uczeń sztumskiego gimnazjum Dawid Trybański. Dawid jako pracę zgłosił do konkursu rzeźbę, w której przedstawił hasło: „Twój 1 % może wyrzeźbić czyjeś życie”. II miejsce zajął Mateusz Goliszewski, a III Cezary Kozubal – obaj uczniowie uczący się w gimnazjum w Czerninie. Ponadto komisja konkursowa przyznała wyróżnienia: Natalii Piekańskiej, Paulinie Piotrowskiej, Miłoszowi Adamczykowi oraz Damianowi Palikowskiemu. Spotkanie cieszyło się dość dużą frekwencją. Przybyli zarówno wolontariusze, ich opiekunowie a także mieszkańcy Sztumu i okolic. Świadczy to, że na ziemi sztumskiej jest wiele osób, których interesuje tematyką wolontariacką oraz chcą bezinteresownie pomagać drugiemu człowiekowi. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie oraz zachęcamy osoby, które nie złożyły jeszcze zeznania podatkowego, aby podzieliły się 1% od podatku dochodowego, przecież to nic nie kosztuje.


 

 

środa, 10 kwietnia 2013

Samorząd włącz się

Wygraj wycieczkę do Brukseli oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe! Poszerz swoją wiedzę na temat samorządności! Wystarczy zgłosić się do naszego konkursu. Jak?

Wyślij e-maila ze zgłoszeniem na adres swojego koordynatora wojewódzkiego: w województwie pomorskim koordynatorem jest Krystian Zdziennicki - Przewodniczący Młodzieżowej Grupy Działania w Sztumie (e-mail k.zdziennicki@samorzadwlaczsie.pl



Zgłoszenie musi zawierać:
1. Imię, nazwisko, adres pocztowy, adres mailowy, rok urodzenia, nazwę i adres szkoły(uczelni), telefon każdego członka zespołu (2 osobowy zespół).
 
2. Nazwę i rodzaj projektu (debata, warsztaty, blog, wywiad, forum itp.)
 
3. Ewentualne imię i nazwisko opiekuna


PAMIĘTAJ!
Dziel się z nami materiałami na każdym etapie realizacji. Umieszczaj relację na swoim projektowym blogu. Najciekawsze będą  wyróżnione na stronie głównej.
  • Max. 3 dni po wysłaniu zgłoszenia Twój koordynator założy Tobie bloga i udostępni dostęp do niego wraz z krótką instrukcją obsługi i realizacji projektu
  • Wszystkie pytania i uwagi kieruj do swoich koordynatorów oraz jeszcze raz przeczytaj regulamin à „Regulamin”

    Powodzenia ;)
 Szczegóły na stronie: www.samorzadwlaczsie.pl/